Uncategorized

Prawo w branży Beauty, czyli MUST HAVE salonu piękności

Dziś bardziej taka opowieść niż konkretna treść jakiegoś zagadnienia. Otóż od jakiś dwóch lat doradzam kosmetologom i kosmetyczkom w zakresie spraw prawnych w ich działalności. Ktoś powie – branża beauty i prawo ? ? !! to dwie osobne krainy, czy to się łączy. Oczywiście, że tak !! Już nie będę robić opowieści, że codziennie zawieramy umowy sprzedaży kupując chleb czy warzywa, ale prawo w branży beauty powiedziałabym jest nawet mocno istotne. Szczególnie jeśli chodzi o zabezpieczenie interesów osób pracujących w tej branży, ale też i w drugą stronę (w końcu ktoś może być poszkodowanym źle wykonanego zabiegu kosmetycznego).

Wiele salonów piękności skupia się nad powiększaniu kwalifikacji – kursy szkolenia (i bardzo dobrze !) , skupia się na marketingu – wiadomo, skądś klienci muszą być, ale niestety zapominają o kwestiach prawnych i to jest bolączka. Dopiero, gdy pojawi się problem to jest dopiero problem.

Dlatego też MUST HAVE salonu piękności, jeśli chodzi o prawo to zgody na wykonanie zabiegu, makijażu (z uwzględnieniem wszelkich kwestii alergicznych i informacjami o przeciwskazaniach i zasadach wykonania zabiegu), regulamin salonu czy też kwestie związanych z RODO (w końcu przy zabiegach pozyskujemy dane wrażliwe dotyczące stanu zdrowia , to już nie tylko imię i nazwisko przy umówieniu wizyty). Tych rzeczy jest duuuużo więcej, ale to jest taka podstawa podstaw, bez której żaden salon piękności/ gabinet kosmetyczny nie powinien istnieć. 

W związku z tym uruchomiliśmy akcje KONSULTACJE, gdzie podczas godzinnego spotkania omówimy plan działania dotyczącego kwestii prawnych w Twoim salonie.

Miłego dnia wszystkim !! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *