Uncategorized

Każdy idzie w swoją stronę, czyli przesłanki do rozwodu …

Pandemia, ograniczenia z nią związane, to że byliśmy zamknięci w domach przyczyniło się do wzrostu liczby rozkładu związków małżeńskich. Nagle, gdy okazało się, że musimy spędzać ze sobą 24 godziny na dobę nie jesteśmy w stanie ze sobą wytrzymać. To ciekawe, bo przecież małżeństwo, związek polega na tym, że jesteśmy razem na dobre i na złe, ale jednak jest ten element wychodzenia do pracy, na zakupy, gdzie nie jesteśmy już razem. Sytuacja jaka była spowodowana pandemią przyczyniła się do wzrostu rozwodów, co też zauważyliśmy wśród spraw jakie do nas trafiają.

               Co to jest rozwód ? Jest to rozwiązanie małżeństwa przez sąd najprościej mówiąc na wniosek jednej lub obu stron. Rozwód może być z orzeczeniem o winie, gdzie w takim przypadku sąd może ustanowić alimenty na rzecz drugiej strony od osoby, która przyczyniła się do rozpadu małżeństwa oraz bez orzekania o winie – zgoda obu stron na rozwiązanie małżeństwa.

Przesłankami do rozwiązania małżeństwa przez rozwód zgodnie z art. 56 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego jest trwały i zupełny rozkład pożycia między małżonkami.  Co to w praktyce znaczy ? Głównie to, że między małżonkami nie ma już więzi emocjonalnej, materialnej oraz fizycznej przez dłuższy okres czasu.

Pamiętajmy, że rozwód to ostateczność i należy przemyśleć decyzję. Jeśli są małoletnie dzieci należy też uwzględnić kwestie jakie dla nich będą najlepsze, ale o tym w innym artykule,

W przypadku pytań i wątpliwości warto skorzystać z porady, nasi Prawnicy są dla Państwa dostępni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *