Uncategorized

Regulamin – ważny czy nie

Wszyscy od dziecka graliśmy w gry planszowe, analizowaliśmy zasady gry zgodnie z instrukcją, by ogarnąć o co chodzi w grze Chińczyk. Podobnie jest w każdym przedsiębiorstwie mamy regulaminy organizacyjne, regulaminy pracy. A czy w salonie kosmetycznym, kosmetologicznym, w klinice medycyny estetycznej potrzebny jest regulamin ? Oczywiście, że TAK !!!!

Co nam określi regulamin ? Zasady panujące w salonie nie tylko dla pracowników, ale też i dla klientów.

Gdzie powinien znajdować się regulamin ? W widocznym miejscu, dostępnym dla każdego, by każdy miał możliwość się z nim zapoznać. Idealne i najlepsze rozwiązanie to takie, by każdy klient przed zabiegiem zapozna się z nim i podpisze, że zapoznał się z jego treścią i zasadami panującymi w salonie.

Na początku regulaminu wyjaśniamy określenia, które występują w regulaminie, tzn. precyzujemy kogo określamy mianem klient, co rozumiemy pod słowem zabieg. Następnie określamy postanowienia ogólne – zazwyczaj jest to informacja, że po co jest regulamin, by nie było wątpliwości po co on jest. Regulamin określa też jakie usługi świadczymy, jak umawiamy wizyty, kwestie reklamacji usług oraz zasad higieny i bezpieczeństwa nie tylko ze strony pracowników salonu, ale jak klient ma się przygotować do zabiegu.

W postanowieniach końcowych podsumowujemy to wszystko co mamy wyżej w regulaminie, a przede wszystkim dajemy informacje od kiedy regulamin wchodzi w życie.

To co wyżej opisałam to jest taka mini pigułka jak stworzyć i czy w ogóle warto stworzyć regulamin salonu.

Jeśli są wątpliwości czy pytania – napisz do mnie !! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *