Uncategorized

Rodzina – podstawowa komórka społeczna

Kto z Was nie spotkał się z takim stwierdzeniem, że „RODZINA TO PODSTAWOWA KOMÓRKA SPOŁECZNA”. Dlatego też dziś rozpoczynam cykl artykułów dotyczących wszelkich kwestii dotyczących spraw z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego.

Kwestie dotyczące spraw rodzinnych uregulowane są poprzez ustawę z dnia 25 lutego 1964 roku (Dz. U. 1964 nr 9 poz. 59). `

Sprawy rodzinne są uważam najbardziej „życiowymi” kwestiami, bowiem wcześniej czy później dotyczą każdego z nas. Wielu osobom kojarzy się prawo rodzinne z rozwodami i alimentami, ale tak nie jest. Przepisy kodeksu rodzinnego i opiekuńczego reguluje także m.in. kwestie ustrojów małżeńskich czy samą instytucję małżeństwa.

Zatem zapraszam do lektury, wkrótce pierwszy wpis

4 thoughts on “Rodzina – podstawowa komórka społeczna

  1. Czy wiesz, że tworzysz ciekawe i oryginalne treści, wkład jaki wnosisz w społeczność blogową zasługuję na podziw i szacunek,trzymaj tak dalej i nie zasypiaj gruszek w popiele. Dzięki!

  2. Ten blog jest po prostu niesamowity – jego różnorodność, głębia treści i profesjonalne podejście do każdego tematu sprawiają, że nie tylko uczę się nowych rzeczy, ale także czuję się częścią społeczności, która stara się wspólnie rozwijać i dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem, co jest dla mnie niezwykle inspirujące i motywujące!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *