Uncategorized

Kiedy przysługuje pojazd zastępczy ?

Gdy nasze auto ulegnie uszkodzeniu w wyniku kolizji drogowej, często załamujemy się, że przez długi czas nie będziemy mieli auta (oczekiwanie na części, długa naprawa w warsztacie). Już wcześniej pisaliśmy co należy robić, gdy staniemy się ofiarami wypadku drogowego. Przypomnijmy, tu kluczowe dla kwestii auta zastępczego jest, abyśmy otrzymali od sprawcy wypadku to w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym ma wykupioną polisę OC oraz jej numer. 

Do czego jest nam to potrzebne ? Potrzebne jest to do możliwości skorzystania z pojazdu zastępczego, za które płaci towarzystwo ubezpieczeniowe  sprawcy wypadku z jego polisy OC.

Pojazd zastępczy przysługuje nam na czas likwidacji szkody. Pamiętajmy, co istotne, że pojazd zastępczy przysługuje nam od momentu powstania szkody na pojeździe, aż do momentu jego naprawienia. 

Co w sytuacji, gdy na pojeździe stwierdzona jest szkoda całkowita ? Auto zastępcze także nam przysługuje, nawet przyjmowane jest dodatkowe kilka dni po tym jak otrzymamy odszkodowanie za zniszczony pojazd tak, byśmy mogli mieć czas na zagospodarowanie środków na zakup nowego pojazdu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *