Uncategorized

Nie doleciałeś na czas, bo samolot się opóźnił….

Niektórzy często podróżują inni trochę mniej, ale każdy z nas marzy o tej jednej „podróży życia”. Dla jednych jest to Sopot, a dla drugich gorące pustynie Egiptu. Niezależnie od tego, gdzie marzy nam się wycieczka i to jaki środek transportu wybierzemy jadąc w te miejsce mogą nam się przytrafić różne, niekoniecznie pozytywne i oczekiwane przygody.

W dzisiejszych czasach, gdy podróże lotnicze są już dostępne dla każdego zaczynamy częściej z nich korzystać.  Przepisy dotyczące podróży lotniczych po krajach Unii Europejskiej uregulowane są przez Rozporządzenie EU 261/2004. Rozporządzenie to odgórnie ustala prawa pasażera w przypadku wystąpienia ewentualnych zakłóceń w podróży.  Przyjęte są pewne standardy, które linia lotnicza powinna zapewnić dla swoich pasażerów (bezpłatnie żywność oraz napoje, nocleg w przypadku konieczności spędzenia dodatkowej nocy podczas oczekiwania na lot alternatywny, transport pomiędzy miejscem zastępczym a lotniskiem).

W sytuacji, gdy lot nam się opóźni możemy starać się o odszkodowanie. Odszkodowanie takie przysługuje wtedy, gdy opóźnienie lotu wyniesie minimum 3 godzinyRozporządzenie o prawach pasażera ustala wysokość odszkodowania za opóźniony lot.  Maksymalną kwotą o jaką możemy się starać to 600 Euro.  Odszkodowanie takie nie jest należne, gdy opóźnienie lotu zostało spowodowane przez okoliczności tzw. siły wyższej, linia lotnicza zachowując wszelkie środki ostrożności nie była w stanie jej zapobiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *